Probleme mari pentru adversarul lui David Popovici! Mărturia teribilă a sportivului. Ungurii sunt în stare de şoc

Adversarul lui David Popovici are probleme mari. Mărturia teribilă a sportivului legată de starea de sănătate, i-a luat prin surprindere pe toți. Ungurii sunt în stare de şoc de când înotătorul a dezvăluit că are o problemă.

Nandor Nemeth este adversarul lui David Popovici care s-a clasat în spatele acestuia cu o diferență de timp de 0,01 secunde. Sportivul din Ungaria a dezvăluit că starea de sănătate pe care a avut-o în timpul probelor nu a fost una foarte bună.

Adversarul lui David Popovici are probleme!

Popovici și-a câștigat seria de 100 de metri liber, la Jocurile Olimpice 2024, de la Paris.
Românul a fost repartizat în seria a 9-a, penultima, pe care a încheiat-o cu timpul 47.92 și s-a calificat astfel în semifinale, în „proba regină” a înotului.

Popovici a câştigat cursa, după ce la 50 de metri a întors al cincilea. El a intrat în semifinale cu al treilea timp, după americanul Jack Alexy (47.57) şi francezul Maxime Grousset (47.70). Sportivul celor de la CS Dinamo va lua startul în această seară de la ora 21:30, în semifinalele probei de 100 de metri.

Nandor Nemeth s-a calificat și el în semifinale. Sportivul din Ungaria a declarat la finalul cursei că se aștepta ca întrecerea să fie mai dificilă și a subliniat că starea lui de sănătate nu a fost una bună, pe parcursul seriei de calificări.

”A fost un înot bun. Sincer să fiu, mă așteptam să fie puțin mai dificil. Cred că mai sunt în cursă pentru medalie și sper să iasă după-amiază (n.r. marți, 30 iulie).
Va fi foarte strâns, dar sper să pot concura, pentru că ar fi frumos să ajung în finală la Jocurile Olimpice. Sănătatea mea nu este cea mai bună, dar nu am vrut să fac mare lucru din asta. Sunt încrezător în continuare și abia aștept”, a declarat Nandor Nemeth, pentru M4 Sport.

Popovici este înotătorul care i-a adus prima medalie României la JO 2024 de la Paris.