Pleacă Dan Petrescu de la CFR Cluj?! Momente tensionate la meciul cu UTA. Fanii i-au cerut demisia

CFR Cluj a pierdut pe teren propriu meciul cu UTA, 1-3, iar fanii au luat foc. În timpul meciului, după al doilea gol al arădenilor, suporterii i-au cerut demisia lui Dan Petrescu. Scandările s-au auzit până la final.

De asemenea, și pagina oficială a clubului a fost luată cu asalt de clujenii furioși.

Fanii i-au cerut demisia lui Dan Petrescu

Suporterii nu mai au răbdare. Chiar dacă  Petrescu este cel mai bun anrenor din istoria clubului, suporterii i-au cerut demisia. Scandările au începu după al doilea gol al oaspeților. Momentul a fost surprinzător, mai ales că echipa nu este într-o situație dificilă.

Suporterii au postat mesaje și pe pagina oficială a clubului.

„BRAVO CFR PENTRU ,, VICTORIE ,, CU PENSIONARI CAM ATIT SE POATE . DEAC LASĂ CFR PENTRU TINE E GATA DACĂ PRINDETI LOCUL 15 IN CAMPIONAT E BINE ACOLO E LOCUL VOSTRU / Așteptăm „Mulțumim, Dan Petrescu!” / Plecați toți și lăsaține in pace . Rușine să vă fie / Așteptăm postarea “mulțumim Dan Petrescu” . Așa ceva e bătaie de joc la adresa suporterilor !! / Poate nu doar antrenorul ar trebui să plece)))Nu mai e deloc un spirit de echipa, demult.Doar afaceri.”, au fost câteva dintre mesaje.

Costache, fostul jucător al CFR-ului, a deschis scorul în Gruia în minutul 12. Tachtsidis a restabilit egalitatea după pauză.  Omondi și Kadiri au marca și ei.