Performanţă importantă pentru urmaşa Simonei Halep! E în careul de aşi al turneului din Tunisia. Bătaie pentru un loc în finală

Performanţă importantă pentru urmaşa Simonei Halep! Gabriela Ruse este în careul de aşi al turneului din Tunisia. Bătaie pentru un loc în finală. Perechea Gabriela Ruse/Viktoria Kuzmova (România/Slovacia), cap de serie numărul 4, s-a calificat, miercuri, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 250 de la Monastir (Tunisia).

Ruse şi Kuzmova au învins în sferturi Emily Appleton/Quinn Gleason (Marea Britanie/SUA), scor 6-2, 6-2, într-o oră şi 6 minute.

Performanţă importantă pentru urmaşa Simonei Halep!

Românca şi colega sa îşi vor afla adversarele din faza următoare după meciul din primul tur Alena Fomina-Klotz/Ekaterina Iaşina (Rusia) – Harriet Dart/Heather Watson (Marea Britanie) şi confruntarea din sferturi dintre câştigătoarele meciului Fomina-Klotz/Iaşina – Dart/Watson şi echipa favorită 2 Miyu Kato/Angela Kulikov (Japonia/SUA).