Omul lui Dan Șucu şi-a ieşit din minţi! Atac devastator după meciul cu FCSB. L-a distrus pe şeful arbitrilor

Omul lui Dan Șucu şi-a ieşit din minţi după meciul cu FCSB. Victor Angelescu l-a distrus pe şeful arbitrilor. Este total nemulţumit de prestaţia fluieraşilor de la meciul de sâmbătă seara, de pe Arena Naţională.

Rapidul lui Dan Șucu acuză arbitrajul pentru rezultatul de aseară. Angelescu nu a ezitat să critice dur arbitrajul din derby-ul cu FCSB și consideră că roș-albaștrii au fost favorizați.

Omul lui Dan Șucu și-a ieșit din minți!

Rapid a reușit să obțină sâmbătă seară un rezultat de egalitate, 2-2, în derby-ul cu FCSB din play-off. La pauză, giuleștenii conduceau cu 2-1 dar nu au reușit să ia toate cele trei puncte. Liderul din Superliga a revenit și a egalat prin golul marcat de Băluță, în minutul 57. Acționarul Victor Angelescu, a acuzat ambii arbitrii, pe Marcel Bârsan dar și pe cel din camera VAR, Radu Petrescu.

„Nu sunt mulțumit de rezultat, pentru că sută la sută este viciat. Ne-au scos mingea din poartă. Nu se poate așa ceva! Am avut gol valabil la Hasani, la 0-0, nu se uită nimeni. Avem gol valabil, ne-o scoate din poartă.

La faza golului de 2-2 iese mingea în aut de poartă. În minutul 80 avem penalty. Pe Hromada l-a accidentat foarte grav, a lăsat faza să continue. De ce a anulat golul? De ce nu s-a dus la VAR? Ar fi fost 3-1 și se termina meciul. Se vede pe TV cum iese mingea din teren la Olaru.

Radu Petrescu numai așa face de fiecare dată când ne arbitrează pe noi. FCSB oricum e campioană, dar noi ne batem pentru locul 2, nu se poate să tratezi așa astfel de faze”, s-a dezlănțuit Angelescu, la Prima Sport.

Rapidiștii îi cer explicații șefului CCA, Kyros Vassaras!

„Nu se poate tot în favoarea FCSB. Maniera a fost incredibilă. La gol a fost fault la Hromada. Nu ne-au dat nimic nici în a doua repriză. Să iasă domnul Vassaras să arate linii, să explice. Măcar să ne arate liniile și să vedem că am greșit noi. Ori sunt extrem de slabi (n.r.-arbitrii), ori presiunea din tribune… nu pot să-mi explic. Am făcut o primă repriză excelentă, îmi pare rău pentru Lobonț și pentru băieți. Trebua să avem 3-1. Să nu-l pui pe Kovacs care e cel mai bun la ora aceasta, și să vii cu alt arbitru…”, a mai spus Angelescu.