Olandezii se tem de Radu Drăgușin! Anunţul făcut înaintea meciului. Tricolorii se bat cu portocala mecanică pentru sferturile EURO 2024

Olandezii se tem de fundașul celor de la Tottenham, Radu Drăgușin! Anunţul făcut de adversarii României chiar înaintea meciului. Tricolorii se bat cu portocala mecanică pentru a obține un loc sferturile de finală de la EURO 2024.

După ce au reușit calificarea în optimile de finală ale turneului final din Germania, pentru tricolori urmează un duel foarte puternic, cu Olanda. Radu Drăgușin este fotbalistul care le creează disconfort adversarilor în această rundă.

Olandezii se tem de Radu Drăgușin!

România s-a clasat pe primul loc în Grupa E, la EURO 2024, unde mai făceau parte Slovacia, Belgia și Ucraina. Marți, 2 iulie, de la ora 19:00, pe stadionul Allianz Arena din Munchen, pentru tricolori urmează faza eliminatorie, unde o vor întâlni pe selecționata Olandei.

”România continuă perioada de succes sub comanda lui Edward Iordănescu. Echipa lui a fost neînvinsă în preliminariile Campionatului European, într-o grupă cu Elveția, Israel, Kosovo, Belarus și Andorra.
Suspendarea lui Nicușor Bancu, după ce a primit galben contra Slovaciei, a mai luat din bucuria calificării.

Cei trei jucători care ies în evidență din echipa României sunt Radu Drăgușin, de la Tottenham Hotspur, Răzvan Marin, fost jucător la Ajax, care a marcat din penalty contra Slovaciei după un fault al lui David Hancko, și căpitanul Nicolae Stanciu, care a înscris un gol de talie mondială împotriva Ucrainei”, scrie presa din Olanda.

Dacă România va obține o victorie cu Olanda, în următorul tur va juca cu învingătoarea dintre Austria și Turcia. Pe aceeași jumătate de tablou mai sunt meciurile Anglia – Slovacia și Elveția – Italia. Dacă ajunge în semifinale, elevii lui Edi Iordănescu vor juca împotriva uneia dintre cele patru echipe.