O legendă a fotbalului nu s-a mai abţinut. Reacție senzațională după ce Radu Drăguşin a jucat aproape o repriză întreagă

O fostă legendă a fotbalului a avut o reacție senzațională după ce Radu Drăguşin a jucat aproape o repriză întreagă pentru Tottenham. Gary Lineker a descris totul în doar 8 cuvinte.

Radu Drăgușin a început meciul cu Aston Villa pe banca de rezerve, dar a fost introdus în teren în minutul 49.

Gary Lineker îl laudă pe Radu Drăguşin

Radu Drăgușin a jucat aproape o repriză întreagă în meciul câștigat de Tottenham pe terenul celor de la Aston Villa, scor 4-0. Ange Postecoglou l-a introdus în teren în minutul 49, după ce Micky van de Ven s-a accidentat. După intrarea românului, au început să fie marcate și golurile.

Gary Lineker a recunoscut că a fost impresionat de cum au arătat cei de la Tottenham în repriza secundă.

„O repriză secundă splendidă pentru Spurs! Excelentă treabă”, a scris Gary Lineker, pe platforma de socializare X.

Internaționalul român a declarat la finalul meciului că speră ca antrenorul să-l folosească și în alte meciuri.

„Sunt foarte fericit că am câştigat aici. Era foarte important pentru noi să luăm cele trei puncte aici. Ei au jucat foarte bine, dar au luat acel cartonaş roşu şi asta a fost o mare problemă pentru ei. Nu au mai putut să ne pună nicio problemă apoi, iar noi am dominat.

Eu m-am simţit foarte bine, mi-a fost dor să joc. Abia aştept următoarele meciuri. Am avut un ritm foarte bun şi sper să mai joc de acum înainte multe meciuri.

Suntem pe drumul nostru. Vrem să jucăm un fotbal foarte bun. Oamenii de la club m-au primit foarte bine şi pot spune că deja mă simt ca acasă”, a declarat Radu Drăgușin, la finalul meciului dintre Aston Villa și Tottenham.