Nu s-a văzut la TV: simulare absolut penibilă a unui star de la United. A ajuns de râsul lumii/ Video

Meciul dintre Arsenal și Manchester United a fost unul extrem de spectaculos, dar și extrem de tensionat.

Manchester United a deschis scorul prin Marcus Rashford, dar Arsenal a egalat în minutul 24 prin golul lui Eddie Nketiah.

De Gea, simlulare penibilă

După pauză, Arsenal a trecut în avantaj prin golul lui Bukayo Saka, dar United a egalat prin golul lui Lissandro Martinez.

La scorul de 2-2, ”tunarii” au luat cu asalt careul lui Manchester United și au forțat înscrierea golului 3.

Simțind presiunea în creștere, portatul lui Manchester United, David de Gea, a încercat să tragă de timp, cu o simulare grosolană, informează Sportbible.

În minutul 85, De Gea a fost atins ușor de Eddie Nketiah și s-a aruncat la pământ de zici că intrase într-un zid.

Reluările au arătat că De Gea a comis o simulare grosolană, iar fanii lui United au luat foc. Aceștia se așteptau ca ”diavolii” să forțeze victoria, nu să tragă de timp în speranța că se va termina egal.

Pentru David De Gea ”nota de plată” a venit chiar în minutul 90. Eddie Nketiah a marcat golul de 3-2 și a adus victoria ”tunarilor”, dar și o răzbunare împotriva lui David De Gea.

În urma acestei victorii, Arsenal a ajuns la 55 de puncte și este lider detașat în Premier League. ”Tunarii” au 5 puncte în plus față de Manchester City și un meci mai puțin disputat.

Arsenal, victorie spectaculoasă

Arsenal Londra a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Manchester United, într-un meci în care golul victoriei londonezilor a fost înscris în minutul 90. Arbitrul a consultat VAR-ul înainte să acorde golul.

Rashford a deschis scorul pe Emirates în minutul 17, însă gazdele au egalat în minutul 24 prin Eddie Nketiah ş la pauză s-a intrat cu 1-1.

În startul reprizei secunde, Bukayo Saka i-a adus pe „tunari” în avantaj cu un gol marcat în minutul 53. Manchester United a egalat în minutul 59 prin Lisandro Martinez.

Eddie Nketiah a marcat în minutul 90, într-o fază care a solicitat intervenţia VAR.