Nu mai e competiția K.O., dar o ține tot în surprize! Craiova lui Rădoi s-a poticnit la Ocna, penultima din liga a treia! + Cum s-a descurcat `centralul` Iuliana Demetrescu

Chiar dacă s-a jucat cu jumătate de teren mereu în ceață, partida dintre Ocna Mureș și CSU Craiova a avut toate ingredientele să te facă să îl urmărești.

Ca de pildă, brigada feminină de arbitrii, condusă de Iuliana Demetrescu, asistată de Petruța Iorgulescu și Mihaela Țepușă.

Care a reușit să-i enerveze pe olteni încă din minutul 16. Când n-a văzut faultul lui Cadar la Markovic. Iuliana Demetrescu a fost bine plasată, dar a lăsat jocul să meargă.

De altfel, doamna care a împărțit dreptatea n-a dat un penalty nici pentru Ocna, în minutul 60, când Hanca l-a tras pe Goronea, în careu. Era însă deja 1-1, scor cu care s-a încheiat și partida.

sursa: Facebook/FRF

În minutul 28, Ivan a fost faultat în careu, Iuliana Demetrescu a indicat punctul cu var, și tot Ivan a transformat.

Ocna Mureș e egalat în debutul părții secunde. În minutul 48, Ivan Martic a dat pe lângă minge la 6 metri de propria poartă, iar Paul Cioargă a îndeplinit o formalitate și a adus bucuria în tabăra gazdelor. Care sunt pe un onorant loc al doilea în grupă, la egalitate cu Craiova.

Ocna Mureș: Cadar – Gorba, Paleoca, Cîmpoescu, Creț – Cioargă, Goronea, Socaci, Guț – Giurgu – Ghiță
Antrenor: Dan Roman

Universitatea Craiova: Lazar – Hanca, Benga, Găman, Martic – Florescu, Mateiu, Vînă – Cîmpanu – Ivan, Markovic
Antrenor: Mirel Rădoi