Novak Djokovic face senzaţie! Nu i-a dat nicio şansă adversarului. Parcurs pefect la US Open

Novak Djokovic face senzaţie! Nu i-a dat nicio şansă adversarului. Parcurs pefect la US Open. Jucătorul sârb a condus meciul în faţa compatriotului său Laslo Djere, apoi a beneficiat de abandonul acestuia.

Novak Djokovic e în turul 3 la US Open. A fost 6-4, 6-4, 2-0, miercuri seară, pentru a ajunge în turul al treilea la US Open.

Novak Djokovic face senzaţie!

În setul al treilea, la 2-0 pentru Novak Djokovic, meciul a fost întrerupt. Asta pentru că adversarul său s-a accădentat la spate. Astfel, Djokovic devine primul jucător care câştigă cel puţin 90 de meciuri la fiecare turneu de Mare Şlem.

Cu această victorie în două ore şi 16 minute, Djokovic a devenit primul jucător care a câştigat cel puţin 90 de meciuri în fiecare dintre cele patru turnee de Grand Slam. Are 94 la Australian Open, 96 la Roland Garros, 97 la Wimbledon şi 90 la US Open.

Sârbul în vârstă de 37 de ani, numărul 2 mondial, va evolua în turul trei cu australianul Alexei Popirin. Locul 28 ATP l-a învins pe Pedro Martinez, scor 6-2, 6-4, 6-0.