Novak Djokovic face scandal! Imagini şocante la Wimbledon. Cu cine s-a certat sârbul / Video

Novak Djokovic face scandal! Imagini şocante la Wimbledon. S-a aflat cu cine s-a certat sârbul după ultimul meci pe care l-a câştigat la cel de-al treilea turneu de Mare Şlem al anului.

Novak Djokovic a fost extrem de nervos la ultimul meci de la Wimbledon. A fost supărat pe atitudinea spectaatorilor care l-au încurajat pe adversarul său.

Novok Djokovic face scandal!

Jucătorul sârb, Novak Djokovic, locul 2 mondial, s-a calificat în sferturile turneului de la Wimbledon. Nole este pentru a 60-a oară în sferturi la un Grand Slam. Djokovic, locul 2 ATP, a trecut în optimi de danezul Holger Rune, favorit 15, scor 6-3, 6-4, 6-2.

Meciul a durat două ore şi patru minute. Pentru Djokovic este al 15-lea sfert de finală la Wimbledon. În sferturi, el va evolua cu australianul Alex de Minaur, favorit 9.

Meciul a fost însă unul plin de incidente, iar Djokovic a răbufnit la final. La capătul partidei cu Rune, Djokovic s-a luat de spectatori. Susţine că fanii au dat dovadă de lipsă de respect la adresa sa, prin manifestările de susţinere pentru danez. „Pentru toţi fanii care au avut respect şi au rămas aici în seara asta , vă mulţumesc din adâncul inimii mele şi apreciez asta. Şi pentru toţi acei oameni care au ales să nu respecte jucătorul (în acest caz eu) asă aveţi o noapte bună”, a tunat sârbul, vizibil iritat de atitudinea spectatorilor de la Wimbledon.