Novak Djokovic face dezvăluirea momentului! Anunţ incredibil după ultimul meci de la Roland Garros. Sârbul, dezvăluiri incendiare

Novak Djokovic face dezvăluirea momentului la Paris! Anunţul incredibil făcut de liderul mondial după ultimul meci de la Roland Garros. Sârbul, dezvăluiri incendiare despre partida memorabilă.

De patru ore și jumătate a avut nevoie Novak Djokovic pentru a se califica în turul următor la Roland Garros. Sârbul l-a învins pe Lorenzo Musetti, italianul de 22 de ani, (30 ATP), după un meci impresionant.

Novak Djokovic, dezvăluirea momentului!

Meciul pe care nu-l va uita prea curând s-a încheiat după cinci seturi, scor 7-5, 6-7, 2-6, 6-3, 6-0. Fanii au rămas în tribunele arenei până la 3:15 ora Parisului. Sârbul speră la câștigarea celui de-al 25-lea titlu de Grand Slam, după un meciul cu italianul Musetti. Condus cu 2-1 la seturi, Djokovic a reușit să răstoarne soarta partidei și să se impună.

În primul set s-a jucat de la egal la egal, până la 5-5, însă experiența lui Novak și-a spus cuvântul și s-a impus în cele din urmă, scor 7-5.

În setul doi italianul s-a impus cu 8-6, egalând-ul pe liderul mondial. Setul trei a fost trecut tot în contul lui Musetti, care s-a impus fără probleme, 6-2. Din acel moment Novak „a turat motoarele” și a câștigat fără probleme ultimele două seturi, 6-3 și 6-0 în decisiv.

În optimile de finală de la Roland Garros, Djokovic va juca cu Francisco Cerundolo (25 de ani, 27 ATP). Este primul meci dintre cei doi.

”Cine mai poate dormi acum? E imposibil să mai dorm de la atâta adrenalină. Dacă aveți vreo petrecere la care să mergeți, vin și eu. Haide! Vreau să le mulțumesc fanilor, care mi-au dat energie la 2–2, în al patrulea set. Și, în acel moment, am devenit un alt jucător”, a spus Novak Djokovic, după succesul cu Musetti de la Roland Garros.