Nicuşor Bancu a spus clar! Cum i-au subordonat tricolorii pe ciprioţi: ‘Am avut o atitudine bună’ + Va lipsi din meciul cu Lituania

Nicuşor Bancu a spus clar! S-a aflat cum i-au subordonat tricolorii pe ciprioţi. România s-a distrat la Larnaca şi a obţinut încă trei puncte în Liga Naţiunilor, după 3-0 contra celor din Cipru.

Nicuşor Bancu a declarat, după meciul României cu Cipru, scor 3-0, că tricolorii au avut o atitudine bună din primul minut.

Nicuşor Bancu a spus clar!

“Am avut o atitudine bună din primul minut. Îmi doream să marcăm şi în a doua repriză un gol sau două. Dar este o victorie meritată din partea noastră. Ne-am făcut treaba fiind motivaţi pentru a câştiga”, a spus Bancu, la finalul meciului cu Cipru.

În schimb, Alexandru Chipciu a declarat că naţionala are jucători de foarte mare calitate. “E bne că nu le-am dat şanse să marcheze şi că s-a terminat 3-0. Mi se pare un grup foarte bun şi cu jucători de foarte mare calitate, cred că este un plus pentru echipa naţională. Jucătorii au confirmat până acum”, a spus tricolorul care îi va lua locul lui Bancu. Acesta a luat galben şi va fi suspendat cu Lituania.

Reprezentativa României, cu Mircea Lucescu pe banca tehnică, a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-0, selecţionata Ciprului, în a treia etapă a grupei C2 a Ligii Naţiunilor. Tricolorii sunt pe primul loc în clasament, cu 9 puncte, după ce au câştigat şi primele două confruntări din grupă.