Nicuşor Bancu a spus clar! Căpitanul celor de la CSU Craiova nu înţelege de ce nu s-a oprit meciul: ‘Cel mai prost gazon’ + Promisiune pentru fani

Nicuşor Bancu nu înțelege de ce nu s-a oprit meciul, în condițiile în care ploaia a făcut ca terenul să arate deplorabil. Promisiunea pe care căpitanul oltenilor le-a făcut-o suporterilor în urma acestui rezultat slab.

Debut de senzație pentru Emil Săndoi. Moldovenii s-au impus cu scorul de 2-0 în fața studenților lui Costel Gâlcă.

Nicuşor Bancu a spus clar!

Deși vremea și terenul au fost obstacole clare în partida din Copou, Poli Iași a fost de neoprit în obținerea celor trei puncte.

Nicușor Bancu a fost marcat de felul în care a arătat terenul, și a mărturisit că niciodată nu a jucat în astfel de condiții.

„Niciodată nu am jucat în asemenea condiții! Nici la Dinamo nu am avut așa teren. În ultimele minute nici nu știu de ce am mai jucat, pentru că mingea nu mai sărea deloc. Era imposibil să mai joci, doar minge lungă și atât. Nu avem nici o scuză până la urmă. Dacă marcam la acele faze pe care le-am avut, nu mai vorbeam de teren acum.

(nr. Se va schimba Craiova, acum, odată cu venirea lui Cicâldău și Lukic?) Craiova arată foarte bine, părerea mea. Am zis, a doua repriză foarte bună. Ținând cont că vor veni și noii jucători, va arăta mult mai bine.

Ne pare foarte rău că nu am putut să egalăm, după câte ocazii am avut”, a declarat Nicușor Bancu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport Tv.

În urma acestui rezultat CSU Craiova trece de pe locul 2, pe locul 4, în clasamentul din Superliga, în timp ce moldovenii au urcat direct în fața rapidiștilor, pe locul 10, cu 9 puncte adunate.