Nicolae Dică s-a enervat după egalul cu Voluntari! Le-a dat ordin jucătorilor. Ce sunt obligaţi să facă + Mesaj clar pentru Omrani

Nicolae Dică s-a enervat după egalul cu Voluntari! Le-a dat ordin jucătorilor. S-a aflat ce sunt obligaţi să facă aceştia. Dică spune clar. FCSB are ca obiectiv titlul în Superliga. Obiectivul din Europa a fost deja îndeplinit odată cu calificarea în grupele Conference League.

Nicolae Dică şi-a ieşit din minţi după FCSB – Voluntari 1-1. L-a scos din sărite egalul cu ilfovenii.

Nicolae Dică s-a enervat după egalul cu Voluntari!

„Chiar dacă nu am făcut o partidă foarte bună, meritam să câştoigăm. Ne-am creat ocazii de a marca, dar nu reuşim să marcăm mai mult. E păcat. Adversarul marchează din penalty în minutul 95. A fost o nebunie pe final. L-am pierdut şi pe Edjouma. Am dus-o până în minutul 95 şi am pierdut la ultima fază.

Nu înţeleg de ce să fie blocaj. Nu reuşim să câştigăm în campionat, deşi în Europa jucăm bine. Play-off-ul e departe de noi. Ne gândim la campionat nu la locul 2 în Conference. Ne-am îndeplinit obiectivul în Europa, noi vrem să câştigăm în campionat”, a spus Dică la finalul meciului, în direct la Digisport.

Mai mult, Dică i-a atacat, voalat, şi pe Florinel Coman şi Octavian Popescu. Este total nemulţumit de jocul celor doi pe care i-a scos încă de la pauză. „Cei care intră pe teren trebuie să dea totul. Jucătorii trebuie să joace la 3-4 zile. Aştept să văd ce jucători avem valizi. La Coman a fost o oboseală. Vreau mai mult de la Coman şi de la Tavi Popescu.

Tavi Popescu e tânăr, de perspectivă. Are şi căderi. Trebuie să dea totul pentru echipă. La Edjouma a fost fault de joc, poate i-a dat uşor galbenul. Când îi schimb, de ce îi schimb. Când nu îi schimb de ce nu îi schimb. Chemăm copiii de la liga a treia.

Voi avea o discuţie cu Omrani. E un jucător de valoare, să vedem când ne vom baza pe el. Ştiam că va veni din urmă cu câteva zile. El a fost printre primii atacanţi pe care a vrut să îi aducă Steaua dinainte să ajung eu aici”, a spus Nicolae Dică la finalul meciului cu FC Voluntari, în direct la Digisport.