Nicolae Dică își avertizează elevii: ‘Nu trebuie să mai facem cadouri. Acolo s-a terminat tot’

West Ham a învins-o pe FCSB, scor 3-1, în primul meci din grupele Conference League. Românii s-au descurcat foarte bine mai mult de o oră, dar după un penalty acordat extrem de ușor, englezii s-au trezit.

„Păcat că am făcut cadoul acela, acel penalty. Până atunci am făcut un joc bun. Am început bine repriza a doua. Ei nu au avut ocazii. După acel penalty totul s-a terminat. Au venit peste noi, au marcat. Nu le-am mai pus probleme.

70 de minute am fost la nivelul lor. Trebuie să ținem cont că trebuie să ducem jocul 90 de minute. Greșeli am făcut și în campionat și în Conference League. Nu trebuie să mai facem așa ceva.

Urmează meciul cu Voluntari, apoi vine cel din Europa. Jucăm din trei în trei zile dar trebuie să fim pregătiți. Trebuie să începem să câștigăm în campionat”, a declarat Nicolae Dică după meciul de la Londra.