Nicolae Dică a izbucnit în plâns! Momente emoţionante după calificarea în grupe: ‘Au fost alături de mine mereu’

Nicolae Dică a izbucnit în plâns! Au fost momente emoţionante pentru antrenorul celor de la FCSB după ce vicecampioana s-a calificat în grupele Conference League. Tehnicianul nu s-a mai putut abţine.

Nicolae Dică s-a descătuşat după ce a reuşit să o califice pe FCSB în grupe. La interviurile de după meci nu şi-a mai putut stăpâni emoţiile.

Nicolae Dică a izbucnit în plâns!

Nicolae Dică a vorbit cu fiul săi imediat după meci, apoi a izbucnit în plâns. La dialogul cu presa în zona mixtă, din finalul meciului, Dică a izbucnit în plâns. A fost înduioșat de reacția fiului său, Marco Ilie, care începuse la rândul lui să plângă în euforia calificării în grupe.

„Vorbeam după meci cu soția, mi-a spus că băiatul meu a plâns de bucurie. Când vorbesc despre familie… sunt oamenii care au fost alături de mine mereu.

Această calificare contează pentru acești băieți minunați pe care-i antrenez zi de zi. Vreau să-i felicit că am reușit să câștigăm și să ne calificăm. Sunt tineri, aveau nevoie de această calificare ca moralul lor să crească.

Am început foarte bine jocul, am și marcat, apoi ne-am creat ocazii de 2-0. Nu am reușit asta, am primit gol dintr-o greșeală, acel penalty. Important este că am schimbat jocul în repriza a doua, am înscris două goluri, ne-am creat și alte ocazii.

Dezamăgirea mea la pauză a fost că nu am reușit să marcăm mai multe goluri în prima parte. Vreau mai multă concentrare în fața porții, să înscriem mai mult la câte ocazii ne creăm”, a spus Dică, la finalul partidei.