Nebunie la Munchen! Nicuşor Stanciu a detonat Allianz Arena. Rezultat fabulos la pauză

Nebunie la Munchen! Nicuşor Stanciu a detonat Allianz Arena. Rezultat fabulos la pauză pentru echipa lui Edi Iordănescu. Tricolorii i-au ţinut la respect pe ucraineni şi nu i-au lăsat să-şi facă jocul.

Mai mult, în minutul 28 băieţii lui Edi Iordănescu au dat lovitura. Au profitat de o gafă de judeţ a ucrainenilor şi au deschis scorul.

Nicuşor Stanciu a detonat Allianz Arena

Denis Drăguş a profitat de o gafă de judeţ a ucrainenilor, mingea a ajuns la Nicuşor Stanciu care a şutat fabulos. Gol superb pentru tricolori, iar Allianz Arena a luat foc. Peste 30 de mii de suporteri români au explodat de bucurie.

Mai devreme, primul şut pe poartă le-a aparţinut tot tricolorilor. Florinel Coman a tras, dar Lunin a prins.

Pe finalul primei reprize, Dennis Man putea face 2-0, dar s-a dus în corner. Stanciu a executat cornerul şi a lovit bara. Fanii din tribune şi-ar mai fi dorit încă un gol până în pauză. Începuseră deja să facă valuri.

România – Ucraina, echipe de start:

ROMÂNIA (4-3-3): Fl. Niță – Rațiu, Burcă, Drăgușin, Bancu – R. Marin, M. Marin, Stanciu – Man, Drăguș, Coman
Rezerve: Moldovan, Târnovanu, Mogoș. Racovițan, Rus, Nedelcearu, Sorescu, Cicâldău, Șut, Olaru, I. Hagi, Mihăilă, Pușcaș, Alibec, Bîrligea
Selecționer: Edward Iordănescu

UCRAINA (4-3-3): Andriy Lunin – Yukhym Konoplya, Ilya Zabarnyi, Mykola Matvienko, Oleksandr Zinchenko – Mykola Shaparenko, Taras Stepanenko, Georgiy Sudakov -Viktor Tsygankov, Artem Dovbyk, Mykhaylo Mudryk
Rezerve: Buschchan, Trubin, Svatok, Tymchyk, Bondar, Talovierov, Zubkov, Shaparenko, Malinovskyi, Sydorchuk, Yaremchuk, Vanat, Yarmolenko
Absent: Mykolenko (accidentat)
Selecționer: Serghei Rebrov