Neagoe, furios pe arbitraj după ce a pierdut cu Farul: `Inventăm regulamente… ce să facă? Voia să repună mingea!`

CS Universitatea Craiova a pierdut la Farul și a rămas pe locul 5, în spatele FCSB-ului. N-a strălucit, dar Eugen Neagoe (55 de ani), antrenorul oltenilor, a găsit țap ispășitor în persoana „centralului” Andrei Chivulete (36 de ani). Neagoe a țipat la flash interviul de la Digi Sport că n-a fost penalty la Arlauskis, ci faul în atac.

„Dar să rupi jocul, să dai asemenea penalty, n-am văzut. Noi inventăm regulamente… ce să facă? El voia să repună mingea, cred că a fost fault în atac. Dacă noi inventăm regulamente, ce să mai facem?

Știu, noi am jucat slab. Dar e 1-0, nu trebuie să dăm penalty așa că ne-am trezit să inventăm. Eu zic că e fault în atac, dar nu contează ce cred eu. Nu e prima dată când se fac greșeli la VAR. Am văzut penalty clare când s-au dus la VAR și nu au dat.

Încă o dată, am jucat slab, modest. Știm ce am făcut, cât de slab am jucat. Nu aș putea să vă spun foarte multe acum. Vom face o analiză și vom discuta zilele viitoare. Sincer, schimbam mai mult la pauză dacă puteam. Dar mai erau încă 45 de minute și nu puteam să schimb tot.

Și acum spun că echipa e valoroasă, dar trebuie să ne schimbăm mentalitatea. Asta e cel mai important, să intrăm cu atitudine. Am fost relaxați, fără atitudine. Adversarul a plecat în spatele nostru, n-am fost atenți. Sunt greșeli pe care le cunoaștem”, a spus Eugen Neagoe.