Moșule, ce tânăr ești! Tamaș a înscris iar pentru Petrolul, haita a defilat în amicale

Petrolul a făcut show în ultimul amical al cantonamentului din Turcia. S-a distrat cu Darica Genclerbirligi, formație care evoluează în eșalonul al patrulea din Turcia.

A fost 5-0 cu turcii, iar veteranul Tamaș pare să nu se mai sature de goluri. A deschis scorul în minutul 15, iar festivalul a continuat cu Măzărache și Dragoș Gheorghe.

Și cealaltă nouă achiziție, Gicu Grozav, și-a trecut numele pe lista marcatorilor. Care a fost închisă tot de un veteran, japonezul Takayuki Seto.

De-a lungul cantonamentul din Turcia, Petrolul a mai obținut alte trei victorii: cu Dinamo-Auto Tiraspol (2-1), Beykoz (8-0) și Al Makriyha (2-1).

Nae Constantin a folosit următoarea formulă în prima repriză: Moroz (30 Al. Radu) – Olaru (cpt), Tamaș, Horj – Pashov, Cebotaru, Jair, Velisar – Cioiu, Măzărache, Dr. Gheorghe.

În repriza secundă, Petrolul a arătat astfel: Cum a arătat Petrolul în repriza secundă: Al Radu (60 Avram) – Borța, Meijers, Huja, Țicu (cpt) – Dumitriu, Seto – Tolea, Tucaliuc, Grozav – Ivanovski.