Momente incredibile la meciul Portugalia – Turcia. Cristiano Ronaldo, asaltat de fani în timpul partidei. Imaginile devenite virale / Video

Momente incredibile la meciul Portugalia – Turcia. Lusitanii au câștigat, scor 3-0, meciul din Grupei F de la Euro 2024, și s-au calificat în optimile de finală. Cristiano Ronaldo a fost protagonistul mai multor faze uluitoare.

Cristiano Ronaldo, care a oferit faza serii pe teren, a fost asaltat de suporteri chiar în timpul meciului. Partida a fost întrerupă de 4 ori. Imaginile au devenit rapid virale.

Cristiano Ronaldo, asaltat de fani în timpul meciului

Portugalia s-a calificat în faza următoare la EURO 2024, după victoria cu Turcia. Cristiano Ronaldo a oferit faza meciului. A fost altruist și i-a pasat lui Bruno Fernandes într-o situație clară de gol.

În timpul meciului s-a întâmplat ceva la care nimeni nu se aștepta. A fost întrerupt de 4 ori, după ce fanii au intrat pe teren pentru a încerca sa facă poze cu idolul lor.

În minutul 69, un copil a reușit să intre pe tren și a mers direct la Ronaldo. Portughezul nu s-a supărat, ba mai mult a făcut o fotografie cu micuțul. Apoi, copilul a început să fugă în încercarea de a scăpa de stewarzi. Asta în timp ce suporterii din tribune aplaudau.

Faza s-a repetat în minutul 82. Un adolescent a încercat și el să facă o poză cu Ronaldo, dar a fost oprit. Fotbalistul nu a mai reacționat la fel, după ce băiatul l-a tras de gât, asta în timp ce publicul huiduia.

A urmat momentul din minutul 90+2, dar nici acum suporterul nu a avut succes. Înainte de final, un alt fan a încercat și el să facă o poză, dar Ronaldo a părut deranjat.

Portughezul a fost asaltat de copii și la începutul meciului.