Mirel Rădoi e bun de plată. Ce le-a promis oltenilor la pauza meciului cu Farul

CSU Craiova a făcut un meci de excepție și a reușit să o învingă pe Farul, scor 4-3, în etapa a 9-a din SuperLiga.

Antrenorul oltenilor și-a felicitat elevii și a dezvăluit că le-a făcut o promisiune înaintea meciului. Va plăti o masă în cazul în care echipa câștigă luni seara.

„Am arătat doar 30-40% din forța noastră în prima repriză, apoi am controlat jocul în partea a doua. Greșelile la pase au venit ca urmare a mișcărilor târzii. Pasele au părut contratimp, dar de fapt mișcările au fost întârziate.

La pauză am reglat anumite lucruri tactice. Le-am zis că dacă am marcat două goluri în prima parte, putem să reușim asta și în repriza a doua, cu amendamentul că nu mai putem încasa gol. Am avut încredere, curaj în partea a doua, le-am zis să nu stăm cu capul în pământ, nu avem nicio șansă dacă stăm așa și în acest caz ar trebui să rămânem la vestiare.

Acum, sunt dator la ei cu o masă, le-am promis la pauză că voi plăti o masă dacă dăm două goluri în repriza a doua și nu mai primim”, a spus Mirel Rădoi după meciul de la Severin