Mircea Rednic s-a enervat cumplit! Evenimente grave la Arad: ‘Era să o lovească o sticlă’ + Ce probleme are la UTA

Mircea Rednic s-a enervat cumplit! Evenimente grave la Arad. Antrenorul celor de la UTA a vorbit despre evenimentele reprobabile din timpul meciului cu Poli Iaşi, încheiat la egalitate, scor 0-0.

Mircea Rednic are probleme la UTA. Echipa sa nu a câştigat nici acasă cu Poli Iaşi. A rămas pe locul 10 în clasament, cu doar 9 puncte acumulate, la egalitate cu Rapid care nu a jucat încă în această etapă.

Mircea Rednic s-a enervat cumplit!

Mircea Rednic s-a arătat nemulțumit de comportamentul unor fani prezenți în tribune și chiar a reclamat un incident petrecut în tribune. ”Nu pierdem, dar nu reușim să câștigăm acasă. Am zis de la început că e Iași e echipă bine organizată defensiv. Să zicem că prima repriză a fost echilibnrată, iar a doua a fost mai dinamică. Am jucat cu două vârfuri. Fotbalul este pe goluri.

La noi nu e problemă de calitate. E și o luptă între suporteri și conducere. Galeria a început să strige contra conducerii la începutul meciului. Băieții simt asta. A fost și un incident cu fata lui Fabry, era să o lovească cu o sticlă. E nevoie de mai mult respect.

Jucătorii care au intrat au adus mai multă calitate. Poate asta îmi reproșez că nu am făcut cel mai bun 11.

Nici CFR nu trece printr-o perioadă bună. Mergem acolo să jucăm, să câștigăm. Toți simțeam că e un meci în care puteam aduna puncte. În prima repriză nu am contat în atac. În momente dificile suporterii trebuie să ne fie aproape”, a spus Mircea Rednic la finalul meciului, în direct la Digi Sport.