Mircea Rednic s-a dezlănţuit! Şi-a atacat propria echipă după înfrângerea de la Iaşi: ‘Sunt dezamăgit’ + Alexandru Benga, promisiune pentru fani

Mircea Rednic s-a dezlănţuit! Şi-a atacat propria echipă după înfrângerea de la Iaşi. UTA a primit gol în finalul meciului cu moldovenii şi a pierdut şansa de a se apropia de locurile de play-off.

Mircea Rednic s-a enervat în direct. A dat de pământ cu propria echipă după înfrângerea din Moldova. După Poli Iaşi-UTA 1-0 moldovenii i-au egalat la puncte pe adversari.

Mircea Rednic s-a dezlănţuit!

„Normal că sunt dezamăgit. Prima repriză bună, ne-am creat ocazii singur cu portarul. Nu am reuşit să îsncriem. Avem nevoie de foarte multe ocazii ca să înscriem. E vorba şi de calitatea jucătorilor. S-au precipitat, au fost egoişti. S-a gândit că n-a acordat penalty şi repriza a doua a dat uşor lovitura liberă. Am dormit la o fază fixă şi ei au marcat. Păcat că am luat golul pe care l-am luat.

De când a ieşit Luckassen nu am mai contat în atac. Au venit peste noi. Ştiam că fac combinaţii pe zonele laterale şi i-am lăsat liberi. Nu  aveam voie să facem greşeala asta”, a spus Mircea Rednic, la finalul meciului, în direct la Digi Sport

Şi Alexandru Benga era dezamăgit de rezultat. Le-a promit însă fanilor 6 puncte în ultimele două meciuri ale anului în Superliga. „Dacă eram atenţi la unele detalii cel puţin nu pierdeam. Vom analiza foarte bine şi să scoatem maxim din ultimele două meciuri pe care le avem în acest an. E foarte compact clasamentul. Micile detalii fac diferenţa. Cei care au spirit bun şi sunt atenţi la micile detalii câştigă. Vom trata cu încredere şi cu seriozitate şi aşteptăm cu încredere meciul cu Farul. Sperăm să câştigăm punctele pe terenul propriu”, a spus Alexandru Benga, la finalul meciului, conform sursei citate.