Mircea Rednic, în alertă! Jucătorul celor de la UTA, de urgență, la spital. Are pierderi de memorie

Mircea Rednic, îl alertă. Cristi Mihai, 20 ani, a ajuns de urgență, la spital după meciul cu Gloria Buzău, 1-0.

Jucătorul s-a accidentat în urma unui duel aerian și a acuzat pierderi de memorie. Inițial, Mihai nu s-a resimțit. Problemele au apărut puțin mai târziu.

Mircea Rednic, îl alertă. Cristi Mihai, la spital

Cristi Mihai s-a accidentat în urma unui duel aerian. A suferit o comoție, antrenorul schimbându-l cu Cornel Râpă. Inițial nu s-a resimțit, dar nu după mult timp a început să acuze stări de confuzie, și se pare că pentru câteva momente și-a pierdut memoria.

Mihai a fost dus imediat la spital pentru investigații suplimentare. Potrivit GSP.ro, starea sa este bună. Oricum, fotbalistul va avea câteva zile de pauză și cel mai pobabil că nu va face deplasarea pentru meciul din Cupa României cu Poli Iași.

Echipa lui Mircea Rednic a câștigat, 1-0, grație autogolului marcat de Ferraresso din minutul 30. Acesta a fost a treia victorie a ardelenilor în ultimele patru etape de Superligă.