Mircea Rednic face scandal! S-a dezlănţuit după înfrângerea cu FC Botoşani: ‘Degeaba a jucat echipa, dacă nu am luat niciun punct’ + Atac dur şi la propria echipă

Mircea Rednic face scandal! S-a dezlănţuit după înfrângerea cu FC Botoşani. UTA a comis-o după 3 etape de invincibilitate. A pierdut în Moldova, scor 0-1, într-un meci cu multe ocazii de gol.

Mircea Rednic era extrem de nervos după înfrângerea cu FC Botoşani. Şi-a făcut praf jucătorii, după ocaziile uriaşe ratate în deplasarea din Moldova.

Mircea Rednic face scandal!

UTA a pierdut la limită duelul cu Botoşani. Sadiku a marcat pentru formaţia lui Liviu Ciobotariu, dintr-un corner. Mircea Rednic spune că echipa sa ar fi meritat cele trei puncte. Era extrem de nemulţumit de cum au gestionat jucătorii săi cu experienţă fazele importante, din meciul cu Botoşani.

„La cum s-a jucat, nu s-a meritat să pierdem. Vorbesc de prima repriză, am avut ocazii. În repriza a doua, am avut patru situaţii clare, trei de singur cu portarul. Ei nu au avut situaţii clare, doar de faza aia cu Lopez. Noi am avut ocazii, am dominat jocul, dar n-am reuşit să înscriem. Jucătorii mei cu experienţă au pierdut. Dacă ei, în momentele acestea importante, îşi pierd concentrarea, e foarte greu. Degeaba a jucat echipa, dacă nu am luat niciun punct.

Atâtea ocazii, singur cu portarul…e greu. Au venit târziu, atacanţii, de o lună jumate, am luat un atacant accidentat. Au venit Jordan şi Ghezali, dar era un risc să-i iau să joace.

Arad le-a dat o şansă, dar vreau mai mult. Trebuie să am răbdare cu ei, au venit după perioada de pregătire. Ei au avut o fâsă de corner şi jucătorii mei au tratat cu atâta uşurinţă. Ei au dat gol din faza fixă, pe asta s-au bazat. Noi am dormit. Mai avem un meci dificil acasă cu Farul, dar avem timp să-l pregătim”, a declarat Mircea Rednic, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.