Mircea Lucescu s-a dezlănţuit! Avertisment pentru tricolori după egalul cu Bulgaria. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Mircea Lucescu s-a dezlănţuit! Avertisment pentru tricolori după egalul cu Bulgaria. Edi Iordănescu trebuie să ştie. România nu a reuşit decât un egal, fără goluri, scor 0-0, în ultimul minut înaintea EURO 2024.

Mircea Lucescu a dat verdictul după România-Bulgaria 0-0. Acesta l-a şi avertizat pe selecţoinerul Edi Iordănescu.

Mircea Lucescu s-a dezlănţuit!

România a terminat la egalitate, scor 0-0, partida amicală contra Bulgariei de pe Stadionul ”Ghencea”. ”Tricolorii” au avut șansa să câștige meciul. Dennis Man a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 51.

La finalul meciului, Mircea Lucescu a analizat prestația naţionalei. Nu a fost deloc mulţumit de ceea ce a văzut la băieţii lui Edi Iordănescu. Totuşi, este convins că evoluția jucătorilor români din meciul cu Bulgaria a fost mai slabă din cauza presiunii Campionatului European care stă să înceapă.

”S-au văzut momentele de neînțelegere, mai ales în ceea ce privește organizarea jocului. E primul meci, dar vine și al doilea. Toată lumea își face probleme. Nimeni nu se duce la europene convins că va putea câștiga. Se vede că echipa nu s-a întâlnit de mult timp.

Nu pot să spun că e suficient timp, meciul de astăzi de nu contează. Îmi aduc aminte, înainte de Mondialul din 1970, am făcut egal, 0-0, cu Iugoslavia și tot așa era scepticism. Trebuie să-i înțelegem și pe jucători că e presiune mare de tot.

Nu e vorba de a ieși în evidență, echipa trebuie să iasă în evidență. Au întâlnit o echipă ambițioasă și care a făcut mult pressing”, a spus Mircea Lucescu.