Mircea Lucescu, în alertă! Tricolorul care a ajuns, de urgenţă, la spital. A trecut prin clipe cumplite

Mircea Lucescu, în alertă! Tricolorul care a ajuns, de urgenţă, la spital. A trecut prin clipe cumplite. Este vorba despre unul dintre jucătorii pe care noul selecţioner urmează să se bazeze.

Mircea Lucescu are probleme cu unul dintre jucătorii pe care voia să îi convoace la echipa naţională.

Mircea Lucescu, în alertă!

Tricolorul lui Mircea Lucescu a trăit un adevărat coşmar. Ionuţ Nedelcearu și-a dat autogol în partida cu Pisa. Apoi, în repriza a 2-a a fost umplut de sânge și dus, de urgență, la spital.

Ionuț Nedelcearu a fost titular în partida dintre Pisa și Palermo, din etapa cu numărul 2 a sezonului de Serie B. Partida s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 2-0. S-a ciocnit dur cu Mehdi Leris și a căzut pe teren, plin de sânge. Medicii au intervenit rapid și l-au pus pe targă pe român. Apoi, l-au imobilizat și cu un guler cervical. Situaţia a fost extrem de gravă. Tricolorul a fost scos de pe teren, în aplauzele fanilor prezenți pe stadion.

Fostul jucător de la Dinamo a fost transportat la spital, având în vedere gravitatea loviturii. Seara a fost una, cu adevărat, de coșmar pentru Nedlecearu. Acesta și-a dat și un autogol în minutul 4 al partidei cu Pisa, echipă la care este legitimat Marius Marin.