Minunea din Ardeal! U Cluj s-a impus în fața lui Dinamo. Băieții lui Ioan Ovidiu Sabau domină Superliga

U Cluj a învins-o pe Dinamo, scor 1-0,  în ultimul meci al rundei cu numărul 8 din Superligă. Singurul gol a fost marcat de Ovidiu Bic. În tribune, suporterii au făcut un adevărat spectacol.

Băieții lui Ioan Ovidiu Sabău sunt pe primul loc în clasamentul Superligii. Dinamo este pe locul 6, după ce a adunat 12 puncte.

U Cluj – Dinamo 1-0

Câinii au ratat pe bandă rulantă în prima repriză, iar la pauză scorul a fost 0-0. Suporterii Șepcilor Roșii au făcut însă spectacol în tribune.

Nici dinamoviștii nu s-au lăsat mai prejos.

Gazdele au deschis scoul în minutul 62. Ovidiu Bic a marcat după ce mingea a fost deviată iar portarul nu a mai avut nicio reacție.

Echipele de start:

U CLUJ : Gertmonas – Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu – Ov. Popescu, Bic – Rață, D. Nistor, Thiam – Blănuță;
Rezerve: Gorcea, Oancea, J. van der Werff, Mitrea, D. Lasure, Codrea, Simon, Silaghi, Bota, Berto, Tchassem, D. Moldovan
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

DINAMO : Golubovic – C. Costin, Boateng, Homawoo, Opruț – Milanov, Gnahore, Cîrjan – A. Bani, Selmani, Bordușanu;
Rezerve: A. Roșcan. Pașcalău, Licsandru, Soro, Patriche, Caragea, A. Irimia, Rotund, Amzăr, Mărginean;
Absenți: Hakim Abdallah (accidentat), Maxime Sivis (suspendat), Dennis Politic (accidentat);
Antrenor: Zeljko Kopic

Stadion: Cluj Arena;