Militarii rămân fără victorie pe teren propriu în acest sezon. Steaua și FCU Craiova au terminat la egalitate în derby-ul etapei din Liga 2

Steaua și FCU Craiova s-au întâlnit în derby-ul etapei a 5-a din Liga 2. Partida a fost una echilibrată, dar la final scorul a fost egal, 0-0.

Aproape 3.000 de suporteri au fost prezenți în tribunele stadionului Steaua.

Steaua – FCU Craiova 0-0

Steaua a avut prima ocazie, în minutul 9. Dani Iglesias a șutat puternic din careul oltenilor, dar portarul Sandu a reușit să respingă. Cea mai mare ocazie a reprizei a fost a celor de la FCU Craiova. În minutul 28, Frânculescu l-a blocat pe pe Abbey.

O altă ocazie a fost în minutul 58, când Bălan a reluat cu capul, dar nu a nimerit spațiul porții. Același Bălan a irosit o altă ocazie în minutul 78. În final, cele două echipe și-au împărțit punctele

Echipe de start:

Steaua: Frânculescu – Drăghici, Vîrtej, Kereki, Ad. Ilie – Păcuraru, D. Iglesias, Sierra, Răsdan – Ad. Popa, Chipirliu
Antrenor: Daniel Oprița

FCU Craiova: Sandu – Negru, Lakiatas, Lumbu, Padula – C. Albu, Vl. Achim, Dr. Albu – Sidibe, Cl. Bălan, Abbey
Antrenor: Marius Croitoru