Mihai Stoica surprinde pe toată lumea! A făcut totul public în direct. Greșeala comisă de către șefii lui FCSB

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a rămas plăcut surprins de ceea ce face Toni Petrea la Chindia Târgoviște.

Petrea a fost antrenor la FCSB în două mandate, 2020 și 2021-2022.

Mihai Stoica regretă plecarea lui Petrea?

MM este de părere că echipa din Târgoviște ar fi fost o candidată la playoff dacă Toni Petrea ar fi fost de la începutul sezonului antrenorul echipei.

„La 1-1 nu ştiai, oricine putea să câştige. Înainte de primul gol, UTA a avut o ocazie monumentală. Eu mă gândesc la altceva, mă întreb altceva – unde era echipa asta dacă era Toni de la început?

Daca ar avea un stadion şi dacă aveau conditți de antrenament? Pentru că nici asta nu au. Eu cred că stăteau bine, erau în play-off”, a declarat Meme Stoica la Orange Sport.

Toni Petrea are 18 meciuri pe banca Chindiei și a obținut opt victorii, cinci egaluri și cinci înfrângeri.

Chindia a învins pe UTA Arad în această etapă cu scorul de 2-1 și a ajuns la 4 puncte de playoff.

Cu toate acestea, Petrea a rămesc cu picioarele pe pământ și a declarat că încă se teme de retrogradare.

„O victorie importantă, grea, cu un adversar bun, o primă repriză echilibrată, cu ocazii de ambele părți. În a doua repriză am început mai în defensivă. Am făcut câteva schimbări care și-au făcut efectul, iar pe final a venit acel gol care a dus cele trei puncte.

În cazul lui Neguț nici nu știam dacă poate să joace. Acuzase o problemă. Mă bucură că a reușit să ducă 90 de minute. Sunt bucuros că a reușit să reziste. Plus că a adus o victorie importantă echipei noastre.

Știm ce calități are Cooper, mizăm pe ele. Știam că pe un teren greu, este puternic și poate proteja mingea, la devieri pentru colegii din linia a doua. Mă bucură faptul că a reușit să marcheze. A mai avut un gol, anulat pentru ofsaid. Nu vreau să comentez dacă a fost sau nu. Nu îmi place să vorbesc despre arbitraj.

Eu vreau să fim realiști pentru că o victorie sau o înfrângere te poate urca sau coborî. Nu suntem 100% convinși că am scăpat de retrogradare, pentru că mai sunt multe meciuri de disputat”, a spus Toni Petrea.