Mihai Stoica şi-a ieşit din minţi! Reacţie dură a oficialului vicecampioanei. S-a dezlănţuit în timpul meciului UTA-FCSB

Mihai Stoica şi-a ieşit din minţi! Reacţie dură a oficialului vicecampioanei. S-a dezlănţuit în timpul meciului UTA-FCSB. Managerul general al echipei roş-albastre s-a enervat din cauza penalty-ului acordat la intervenţia VAR pentru cei de la UTA.

Mihai Stoica s-a dezlănţuit din cauza prestaţiei lui George Găman. Arbitrul de la partida UTA-FCSB şi-a intrat în rol, în prima repriză.

Mihai Stoica şi-a ieşit din minţi!

UTA a primit un penalty controversar după analiza VAR în minutul 17 al duelului cu FCSB, din runda cu numărul 7 a Superligii. Bucureștenii conduceau cu 1-0 în acel moment.

UTA a început prost meciul cu FCSB. Erorile au fost speculate de Florinel Coman în minutul 4. În minutul 13, Stahl a ajuns într-o poziție favorabilă, la 11 metri de poarta lui Târnovanu. Șutul acestuia a fost blocat de Pantea. Inițial, arbitrul George Găman a lăsat jocul să meargă, în ciuda protestelor venite din tabăra gazdelor.

Atenționat de Szabolcs Kovacs, oficialul din camera VAR, Găman a mers să revadă faza pe monitorul de la marginea terenului. După o analiză de aproape două minute, a considerat că Pantea a oprit balonul cu mână. A dictat lovitură de la 11 metri și cartonaș galben pentru fundașul vicecampioanei.

Reluările nu au lămurit faza. Mingea pare să lovească brațul lui Pantea, însă nu e clar dacă îl atinge și în piept înainte, caz în care penalty-ul nu ar fi trebuit acordat. Mai mult, Pantea îşi retrăgea mâna.

Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație al celor de la FCSB, a răbufnit imediat pe Facebook. „A început treaba!”, a tunat Stoica. În prelungirile primei reprize, Pantea a mai primit un galben şi a fost eliminat.