Mihai Stoica s-a enervat cumplit! Atac devastator al oficialului de la FCSB. Ce l-a scos din minţi la meciul cu Sepsi

Mihai Stoica s-a enervat cumplit! Atac devastator al oficialului de la FCSB. S-a aflat ce l-a scos din minţi la meciul cu Sepsi. Managerul general al liderului din Superliga a venit cu acuzaţii dure.

Mihai Stoica s-a enervat în direct când a revăzut reluarea duelului dintre Ninaj și Darius Olaru, din prelungirile primei reprize a partidei FCSB – Sepsi 2-1.

Mihai Stoica s-a enervat cumplit!

Darius Olaru a fost călcat violent pe gambă, slovacul Ninaj sprijinindu-se cu piciorul în mijlocașul roș-albaștrilor, care era la pământ. Arbitrul Horațiu Feșnic nu l-a sancționat pe fundaș, iar Mihai Stoica s-a enervat, când a revăzut faza.

„Intrarea lui Ninaj la Olaru… E în afara orice… A stat cu piciorul pe el ca pe skateboard. Spun unii că nu avea unde să pună piciorul. Atunci să nu pună. Ce să facă? Să fie atent. Să pună lângă. Hai să rupem tibii că nu avem unde să punem piciorul.

Cum să discutăm de faza asta și să spunem că nu e de roșu?! Nu s-a dat nici fault! Nu s-a dat nici fault! Cum să discuți? Cum adică nu e roșu? Uită-te la talpa lui! Cum să nu-l chemi la VAR? Cum să soluționezi faza asta de parca nu s-a întâmplat nimic? E strigător la Cer! Cum se poate așa ceva? Nu-l ferește! Ferească Dumnezeu! Cum să vorbim așa ceva? Cum să spunem că nu avea unde să pună piciorul? Incredibil!”, a spus Mihai Stoica, în direct la OrangeSport.

A fost completat imediat de fostul arbitru Constantin Zotta. „Mie mi se pare că e roșu. Îl calcă cu talpa, cu crampoanele pe tibie. E o acțiune care ar putea duce la o accidentare gravă a adversarului. Jucătorul putea să controleze altfel mișcarea dacă își dorea să nu se ajungă la un astfel de contact”, a spus fostul arbitru.