Mihai Stoica nu s-a mai abţinut! L-a umilit în direct pe Eugen Neagoe. Ce i-a transmis antrenorului de la CSU Craiova

Mihai Stoica nu s-a mai abţinut! L-a umilit în direct pe Eugen Neagoe, antrenorul de la CSU Craiova.

După meciul CSU Craiova- FCSB, scor 1-2, Eugen Neagoe a adus critici în privința arbitrajului. Acesta a acuzat că cei de la FCSB au făcut presiuni, astfel că Andrea Compagno a fost iertat de două ori în prima repriză, evitând două cartonașe galbene.

Mihai Stoica reacționează la criticile lansate de Eugen Neagoe

Mihai Stoica a reacționat la afirmațiile făcute de antrenorul craiovenilor. Managerul general al celor de la FCSB a criticat și el o fază din timpul meciului, când a fost acordat penalty după un henț la Iulian Cristea.

„Campania nu am făcut-o noi. Înaintea meciului cu Rapid am încercat să atrag atenția că vor fi brutalități, dar am vorbit degeaba. După, s-a vorbit 3 zile despre asta, dar pentru că au ieșit Burleanu și Vassaras. Nu noi!

La Compagno e contact, fără discuție, se poate da galben. Așa cum putea să nu se dea galben la prima fază, e ceva între. Singura chestie inexplicabilă este cum s-a dictat lovitură de pedeapsă. Am vorbit cu Cristea și nu l-a atins mingea pe mână!

Din nicio reluare nu se vede, m-am uitat de 50 de ori. Dacă aud că se ia după reacția jucătorului… un jucător nu poate să îmi ascundă mie. N-a fost penalty!

Nu mă interesează, un arbitru să dea penalty doar când e o fază clară. Nu putea să vadă Kovacs ceva ce n-a văzut toată lumea. Poate a văzut asistentul, poate a văzut mătușa vreunui jucător ceva și a fluturat baticul”, a spus Stoica, conform Orange Sport.

Eugen Neagoe a făcut scandal

Eugen Neagoe a susținut că echipa lui a jucat mai bine şi că ar fi trebuit să câştige. Totuși, asta nu s-a întâmplat tocmai din pricina erorilor de arbitraj, a spus antrenorul.

„Dacă dădeam gol cu Ivan din penalty câştigam. Ei au tras de timp din minutul 50. Este jenant ce s-a întâmplat toată săptămâna asta. Nici Băsescu nu a avut aşa campanie. Compagno trebuia să primească al doilea galben în prima repriză. Nu a primit că trebuia eliminat. Trebuie să ţipăm, să facem circ, să urlăm. 30 de mii de oameni în tribună.

Şi în 11 oameni au ajuns de două ori la noi în careu. Noi am ratat foarte mult. Se vorbeşte o săptămână de două faulturi. Am spus tot ce s-a întâmplat săptămâna asta. Portarul trebuia avertizat din minutul 50. Trăgea de timp. Au marcat două goluri dintr-un şut. Ne-am creat ocazii, am jucat fotbal, dar din păcate nu am reuşit. Au fost două greşeli şi aia a fost.

Toţi jucătorii mari ratează penalty-uri. Ăsta e fotbalul ce să mai spun. Am pierdut nedrept acest joc, dar nu mai pot schimba acum. Nu mi-a plăcut că toată săptămâna s-a vorbit de o fază”, a spus Neagoe la finalul meciului.