Mihai Stoica nu s-a mai abţinut! Anunţ incredibil despre un rival din Superliga: ‘A făcut minuni până acum’

Mihai Stoica nu s-a mai abţinut! Anunţ incredibil despre un rival din Superliga. L-a lăudat în direct după rezultatele obţinute în primele patru etape din acest sezon.

După ce a fost condusă 80 de minute pe teren propriu, Sepsi OSK a reușit să remizeze în partida cu Oțelul Galați, în a patra etapă a Superligii. Mihai Stoica a fost surprins.

Mihai Stoica nu s-a mai abţinut!

Mihai Stoica, managerul roș-albaștrilor, a ținut neapărat să laude Oțelul pentru prestațiile din debutul noului sezon competițional. Oficialul a remarcat evoluția formației gălățene, antrenate de Dorinel Munteanu.

„Dorinel a făcut minuni până acum, că are jucători cel mult pentru Liga 2. Nu are jucători, venise Celea şi a plecat, de la Craiova a avut şanse mari că a plecat cu un punct, dar a avut alte două meciuri, cu UTA şi Sepsi, când putea obţine mai mult.

Îmi place Galaţiul că e organizat bine defensiv, dar are probleme ofensive, nu are jucători de calitate.

E mare lucru ce face Dorinel. La Sepsi e efectul Conference League, că acolo e concentrare maximă, e altă expunere. Uite şi publicul, că la absenteismul ăsta nu mă aşteptam”, a spus Mihai Stoica, potrivit OrangeSport.

Până la finalul partidei, Oțelul a dominat gruparea din Sfântu Gheorghe. Golul a fost marcat de Alexandru Pop, din pasa lui Gaitan. În minutul 85, Sepsi a egalat prin golul lui Safranko.

Oțelul Galați are trei egaluri în acest start al Superligii. Cu UTA, scor 1-1, cu CSU Craiova, scor 0-0 și cu Sepsi OSK, 1-1. A pierdut doar duelul cu FCSB, scor 0-2.