Mihai Stoica îl contrează pe Gigi Becali! Anunţul făcut în direct de oficialul de la FCSB. Totul a devenit public

Mihai Stoica îl contrează pe Gigi Becali! Anunţul făcut în direct de oficialul de la FCSB. Totul a devenit public. Managerul general al vicecampioanei a vorbit după amicalul FCSB – Anderlecht, scor 2-5, din cantonamentul din Olanda.

Mihai Stoica a spus clar. Nu este îngrijorat de rezultatul primului meci test al verii. Chiar şi aşa, Gigi Becali era extrem de îngrijorat şi supărat după această înfrângere.

Mihai Stoica îl contrează pe Gigi Becali!

FCSB a condus cu 1-0 şi 2-1, dar a pierdut fără drept de apel partida care s-a jucat în condiţii speciale. Au fost două reprize de 60 de minute. Florinel Coman (12) şi Andrea Compagno (40) au marcat golurile vicecampioanei. Pentru belgieni au punctat Benito Raman (16, 59), Dryer (107), Arnstad (118) şi Sardella (120).

Elias Charalambous şi Mihai Pintilii au făcut schimbări masive în a doua repriză şi au introdus mai mulţi juniori. Ultimele două goluri au fost primite de Alexandru Maxim, portarul de 16 ani care are 2.02 metri.

Acesta este şi motivul pentru care Mihai Stoica nu ia în calcul ceea ce s-a întâmplat după ce titularii au ieşit d epe teren. „Nu putem lăsa la o parte scorul. Din minutul 105, la a treia pauză, am băgat academia. Alea trei goluri au fost primite de academie. A fost ok, ok, ne-am exprimat bine în primul meci de pregătire. Şi de la Anderlecht au fost absenţi„, a declarat Mihai Stoica, în direct la Orange sport..

Cum a arătat echipa de start a celor de la FCSB:

A. Vlad – Ov. Popescu, Dawa, Haruț, Radunovic – Olaru (cpt), Ad. Șut, Djokovic – Cordea, Compagno, Fl. Coman

Următorul meci amical al FCSB se va disputa miercuri, de la ora 19:30, cu PAOK Salonic.