Mihai Stoica îi distruge pe fanii celor de la Rapid! Acuzaţii grave la adresa acestora. Ce l-a enervat pe oficialul de la FCSB

Gestul incredibil de urât făcut de suporterii rapidiști nu a fost trecut cu vederea de Mihai Stoica. Oficialul de la FCSB i-a distrus pe aceștia după ce l-au huiduit pe Octavian Popescu la meciul cu Elveția U21.

Octavian Popescu a fost unul dintre oameni de bază ai României U21 în partida de pe Giulești cu Elveția U21, scor 3-1. Cu toate acestea suporterii echipei lui Dan Șucu nu s-au abținut și l-au huiduit la finalul meciului.

Mihai Stoica îi distruge pe fanii celor de la Rapid!

„Ridicole (n.r: înjurăturile şi huiduielile fanilor rapidişti). Dacă vii să ţii cu echipa naţională nu poţi să fii împotriva unui jucător al echipei naţionale. Păi noi am avut Pantea şi Octavian Popescu, plus Ianis Stoica şi Perianu, care au crescut la noi. Deci aproape jumătate din jucătorii de câmp erau la noi.

Ai ţinut cu 7 jucători şi n-ai ţinut cu 4 jucători? Astea sunt nişte chestii pe care numai un om care e puţin dereglat poate să le facă”, a declarat Mihai Stoica la primasport.ro.

România U21 s-a calificat la EURO 2025 de pe locul 1 în grupa din care mai făcea parte și Elveţia, Muntenegru, Finlanda, Albania şi Armenia.

Cele trei goluri au fost marcate de Ianis Stoica, în minutele 16 și 35, ambele din pasa lui Louis Munteanu, și Umit Akadag, tot din pasa lui Louis Munteanu, în minutul 68.

Astfel că, România U21 s-a calificat pentru a patra oară la rând la un turneu final european.