Mihai Stoica face scandal! Atacuri dure la adresa omului lui Răzvan Burleanu. S-a dezlănţuit în direct

Mihai Stoica a făcut scandal în direct! Atacuri dure la adresa omului lui Răzvan Burleanu. Oficialul grupării roș-albastrei le-a luat apărarea jucătorilor lui Elias Charalambous. S-a enervat crunt după meciul cu Farul.

Mihai Stoica nu s-a mai abținut! Managerul vicecampioanei a amenințat oficialii CCA. Motivul pentru care a răbufnit.

Mihai Stoica a făcut scandal în direct!

La scurt timp după meciul FCSB-ului cu Farul Constanța, 1-1, Mihai Stoica a răbufnit la adresa oficialilor CCA, dar și la cea a lui Kyros Vassaras. Managerul vicecampioanei contestă decizia arbitrilor de a le acorda penalty constănțenilor și susține că în spatele acestui fapt s-a ascuns o conspirație.

CCA a transmis, prin intermediul unui comunicat, faptul că regretă decizia de a anula golul lui Louis Munteanu, doar pentru a redirecționa atenția oamenilor de la penalty-ul acordat Farului.

„Comunicatul acela e ca și cum un jucător care ratează spune că are ghete proaste, nu sunt ce trebuie, arbitrii să spună că firma producătoare de fluiere nu face fluiere bune. Te lasă fără replică. Mergem înainte. E gol acolo la ofsaid, OK. Mai avem 40 de minute să intrăm în meci, poate câștigăm.

După ce am luat gol din penalty-ul inventat, am mai avut 6 minute în care am dominat. Oricum, trebuia 10 minute de prelungire. Dar când vezi că un fault în atac e transformat în penalty…

Și recomandarea asta, dacă mergi să vezi trebuie să schimbi decizia, chiar dacă e luată corect în teren, e ceva… «Dacă greșiți în favoarea FCSB, vă rup!». Nu pot să scot meciul ăsta din pachet cu meciul din tur, când am primit un penalty discutabil, care nu trebuia dat.

E posibil să creezi o diversiune ca să avem subiecte. Greșeala flagrantă e cea din prelungiri. Am pierdut două puncte mari. Dawa nu sare spre el, nu duce capul spre Popescu. Popescu îl lovește. Ai voie să sari la orice sport. Nu e penalty acolo, nu există așa ceva! E fault în atac!”, a declarat MM Stoica, la Orange Sport.

”Dacă minți, ai interes să ascunzi ceva!”

De asemenea, oficialul liderului din Superliga a comentat contradicția dintre CCA și eAD. Primii susțin că s-au consultat cu firma care deține drepturile TV ale Superligii, în contextul descoperirii vinovatului pentru golul anulat al lui Munteanu.

eAD susține vehement că CCA nu a solicitat explicații.

”Cineva minte, cei de la CCA sau cei de la eAD! Cei de la eAD nu ar avea motiv să mintă. Cei de la eAD spun că CCA nu a vorbit cu ei, CCA zice că da. Deci cei de la CCA mint, ceea ce e foarte grav și ar trebui luate măsuri drastice. În momentul în care minți, ai un interes să ascunzi ceva!”, susține MM.

FCSB se va duela, în continuare, cu Sepsi Sf. Gheorghe, duminică seară, de la ora 20.45!