Mihai Stoica face anunţul momentului! Ce se întâmplă cu vedeta celor de la FCSB. Şi Gigi Becali era îngrijorat

Mihai Stoica face anunţul momentului! S-a aflat ce se întâmplă cu vedeta celor de la FCSB. Şi Gigi Becali era îngrijorat în legătură cu jucătorul care abia a revenit după o accidentare groaznică.

Managerul general al celor de la FCSB, Mihai Stoica, a vorbit despre Iulian Cristea. Fundaşul a ieşit accidentat în partida CFR Cluj – FCSB 0-1.

Mihai Stoica face anunţul momentului!

Mihai Stoica îi linişteşte pe fanii celor de la FCSB. Spune că stoperul va fi apt la următorul meci al echipei, cel cu FC Voluntari. Iulian Cristea a bifat primul meci pentru FCSB, după o pauză de mai bine de opt luni. A fost titular în derby-ul din Gruia, dar fost schimbat de Denis Haruţ în minutul 84.

Stoica a avut doar cuvinte de laudă pentru Iulian Cristea. Fundaşul a făcut un efort colosal pentru a juca încă din primul minut contra celor de la CFR Cluj. Totodată, managerul general al roş-albaştrilor a mai declarat că fundaşul a suferit doar crampe.

„Iulian Cristea, care n-a mai jucat un meci oficial din iunie, a revenit pe teren, pe o vreme şi împotriva unui adversar… Ceva mai greu nu exista pentru a reveni în formula de start şi a făcut-o foarte bine.

El a ieşit pentru că a avut crampe. Din minutul 68 a tras de el, dar apoi n-a mai putut. Dar e bine. Cred că se va antrena normal şi cred că e apt duminică”, a declarat Mihai Stoica, în direct la Orangesport.

De asemenea, managerul vicecampioanei a vorbit şi despre Deian Sorescu. Managerul l-a lăudat pe fundaş. Susţine că a făcut un meci bun în Gruia, deşi a avut un adversar dificil, pe Krasniqi.

„Mă bucur că şi Deian Sorescu, care până acum jucase doar câte o repriză în fiecare meci şi e nou la echipă, a făcut şi el un joc bun şi a avut un adversar foarte bun, Krasniqi”, a mai spus Mihai Stoica, conform sursei citate.