Mihai Stoica a dat verdictul! Ironii la adresa câinilor după Derby de România. Ce mesaj le-a transmis

Ironii făcute de Mihai Stoica al adresa câinilor. Oficialul de la FCSB nu s-a putut abține și a comentat înfrângerea suferită de Dinamo în derby-ul de pe Arena Națională, cu roș-albaștrii.

FCSB s-a impus în contra celor de la Dinamo cu scorul de 2-0, din etapa cu numărul 13, în fața a 46 de mii de spectatori.

Mihai Stoica a dat verdictul!

Cele două reușite ale echipei lui Elias Charalambous au fost ale lui Daniel Bîrligea, din pasa lui Darius Olaru, în minutul 26, și a lui Alexandru Musi, din assis-ul lui Vali Crețu, în minutul 90+3.

În timpul meciului, suportrii roș-albaștrilor au afișat un banner cu mesajul „Steaua, your worst nightmare”, iar Mihai Stoica a distribuit, a doua zi, pe contul său de Facebook, fotografia cu coregrafia, și a ținut să precizeze un anumit lucru.

”La locul faptei. Nightmare”, a scris MM în descrierea postării, făcând aluzie la faptul că echipa lui a ieșit victorioasă din Derby de Rmânia, a 7 oară la rând.

Ultima victorie înscrisă de dinamoviști, în fața FCSB-ului, a fost în februarie 2020, scor 2-1.

În urma rezultatului de 2-0, FCSB a urcat pe locul 5 în calasamentul Superligii, cu 19 puncte adunate în 12 etape disputate.

În timp ce Dinamo a căzut pe locul pe locul 7, și are 19 puncte adunate în 13 etape disputate.