Mihai Rotaru face anunţul nopţii! Ce este obligat să facă Costel Gâlcă: ‘Trebuie să fim în primele 3’ + Dezvăluiri despre Alexandru Cicâldău

Mihai Rotaru face anunţul nopţii! S-a aflat ce este obligat să facă Costel Gâlcă. Patronul celor de la CSU Craiova este mulţumit de egalul scos de echipa sa pe terenul liderului din Superliga, scor 1-1.

Mihai Rotaru i-a dat ordin însă lui Costel Gâlcă. Trebuie să aducă primul titlu din istorie pentru CSU Craiova la finalul acestui sezon.

Mihai Rotaru face anunţul nopţii!

„Problema nu e că am făcut egal la Cluj. Problema e că am pierdut la Iaşi, cu Dinamo şi egal cu Rapid. E bine că n-am pierdut. Vedem la finalul sezonului regulat cine va fi pe primele 3 locuri. Ca să ne batem la titlu trebuie să fim în primele 3 ca să avem şanse. Noi avem meteahna în fiecare sezon cu 7 meciuri proaste. Sper să ne oprim la cele 4. Sunt multe aspecte care au contat.

La Iaşi şi pe Arcul de triumf nu puteai să joci fotbal. Un teren prost egalizează valorile. Un teren prost ne dezavantajează”, a spus Mihai Rotaru, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Mihai Rotaru nu s-a oprit aici. Spune că este mulţumit de antrenorul Costel Gâlcă. În plus, nu a ratat şansa de a-i lăuda pe cei de la U Cluj. „Gâlcă face o treabă bună. A avut o medie bună până acum 4 etape. Am făcut egal în deplasare cu liderul de moment. 1-1 e un rezultate care nu te face fericit, dar nici nu te întristează.

Meciul următor îi vom avea şi pe Cicâldău şi pe Lukic. După pauza naţionalei vor fi toţi. În prima repriză au fost foarte multe greşeli personale, multe pase greşite. 90% ei sunt în play-off. Cred că o să se bată şi la primele locuri. U Cluj e un lider corect”, a mai spus Rotaru, conform sursei citate.