Mihai Pintilii, declarație fabuloasă după victoria cu CFR: `Am venit să luăm trei puncte și le-am luat!`

FCSB a reușit să învingă în Gruia, campioana CFR Cluj, cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat de Edjouma în minutul 85.

Mihai Pintilii, antrenorul lui FCSB, și-a felicitat elevii la finalul partidei și s-a declarat mulțumit pentru îndeplinirea obiectivului din partida cu CFR.

Mihai Pintilii, entuziasmat de atitudinea jucătorilor săi

Pintilii și-a felicitat elevii la finalul meciului și a scos în evidență modul în care ei au gestionat terenul înghețat.

CFR-ul este o echipă care se apară foarte bine dar noi am controlat meciul total. Am venit să luam cele trei puncte și le-am luat! Sunt 3 puncte și pentru asta am venit, era normal să ne gândim doar la victorie, că altfel ne scotea din lupta pentru titlu.

Nu am schimbat la pauză pentru că echipa a jucat foarte bine. Jucătorii au avut o atitudine extraordinară și au pasat pe un teren înghețat.

În playoff se va decide cine câștigă campionatul, toate cele șase echipe intră cu șanse egale”, a spus Mihai Pintilii la finalul partidei cu CFR Cluj.

FCSB a micșorat ecartul față de liderul CFR, și se află la 5 puncte distanță de trupa lui Dan Petrescu.