Mihai Lixandru s-a enervat cumplit! Cuvinte dure după eliminarea din Champions League: ‘Am fost nervos! Ne-a arătat ceasul mereu’ + Obiectivul celor de la FCSB în Europa League

Mihai Lixandru s-a enervat cumplit! Cuvinte dure după eliminarea din Champions League. FCSB a sperat până la final, dar a pierdut, scor 2-3, contra celor de la Sparta Praga şi a retrogradat în Europa League.

Mihai Lixandru a avut un discurs dur după FCSB – Sparta Praga 2-3. A fost nervos pe finalul meciului, când a văzut că arbitrul a dat doar 5 minute de prelungire.

Mihai Lixandru s-a enervat cumplit!

Totuşi, Lixandru a spus că nu vrea să comenteze maniera de arbitraj. A spus că primul gol al cehilor a fost decisiv în lupta pentru calificare.

„Visul Champions League s-a terminat. Am făcut o primă repriză execrabilă. Prima repriză a fost a lor. Lor le ieșea tot și nouă nimic. Trebuie să ne ridicăm. Nu ar fi fost o minune (n.r. să egaleze), dar ar fi fost foarte greu. Eram aproape, dar nu s-a întâmplat. Nu am fost surprinși deloc. Lor le-au ieșit niște lucruri, în minutul 10 gol din corner. Am exersat cornerele.

Le-a convenit situația asta să ne desfacem noi și ei să controleze. Am încercat să intrăm cât de bune am putut. O fază fixă poate face diferența și cred că acea fază fixă a făcut diferența. S-au dat puține minute de prelungiri. S-a tras mult de timp și tu ca arbitru trebuie să vezi asta mereu. Ne-a arătat ceasul mereu și la final a arătat cinci minute.

Când iei gol în minutul 10, se schimbă jocul și nu ne-a mai ieșit nimic. Mergem în play-off-ul de Europa League. Au jucători foarte înalți și asta s-a întâmplat. Nu plecăm favoriți. Sunt 50-50 șansele. E foarte importantă această dublă.

În opinia mea am arătat că avem caractere. Ei sunt cotați de mai bine de trei ori ca noi și în a doua repriză nu au știut să scoată cămașa. Fanii erau foarte supărați la pauză, dar nu am fost fluierați, înjurați. În România e mai rar. Am fost foarte nervos la final. Mi se păreau puține minute de prelungire și se trăgea de timp„, a spus Mihai Lixandru.