Mihai Bordeianu a recunoscut! Cum a reuşit Poli Iaşi să o bată pe CSU Craiova: ‘Am avut și noroc’ + Ce spune despre venirea lui Emil Săndoi

Mihai Bordeianu fericit că cele trei puncte au rămas în Copou. Mijlocașul echipei lui Emil Săndoi a dezvăluit care a fost prinipalul motiv al victoriei de la meciul cu echipa de suflet a noului antrenor.

Poli Iași s-a impus în fața celor de la CSU Craiova cu 2-0, iar în urma acestui rezultat, moldovenii au trecut direct pe locul 10 în Superliga, iar oltenii au coborât de pe locul doi pe locul 5.

Mihai Bordeianu a recunoscut! Cum a reuşit Poli Iaşi să o bată pe CSU Craiova

Meciul nu s-a jucat în cele mai bune condiții meteorologice, iar gazonul nu a fost într-o stare bună, totuși, Poli Iași a reușit să marcheze două goluri prin  Florian Kamberi și Tailson.

Mihai Bordeianu s-a declarat mulțumit de scorul final, chiar dacă recunoaște că a fost mai mult vorba de noroc

”Trei puncte foarte importante, pot să spun că a fost un meci de luptă. Un meci cu două reprize diametral opuse, prima repriză am avut mai multe ocazii mai clare, dar repriza a doua a fost total a lor. Pot să spun că am fost norocoși în repriza a doua, dar ăsta este fotbalul.

Până la urmă rămân punctele și peste o lună nu te mai întreabă nimeni cum ai jucat cu Craiova. A fost un teren greu, noi ne-am adaptat mai bine, asta e viața. Este important că am avut reacție după meciul de la Sibiu în care am făcut un meci penibil. Acum ne bucurăm.

(n.r. despre venirea lui Emil Săndoi) Cred că a adus mai multă organizare și reacția noastră a fost alta. Mister a venit cu liniște, cu organizare. Nu am mai fost echipa aia care lasă multe spații, s-a văzut asta.

Am avut și noroc, trebuie să fim realiști, să nu ne ascundem și să nu-l mâniem pe Dumnezeu”, a spus Mihai Bordeianu, la Digi Sport, la final de meci.