Mesajul clar al lui Erling Haaland după ce Manchester City a câștigat Cupa Angliei

Erling Haaland a avut un mesaj cât se poate de clar pentru fani, după ce echipa sa a câștigat Cupa Angliei.

Manchester City a învins-o sâmbătă pe Manchester United cu 2-1, grație dublei reușite de Ilkay Gundogan. Căpitanul lui City a marcat cel mai rapid gol din istoria finalei Cupei, la 12 secunde după startul meciului.

United a egalat printr-un penalty transformat de Bruno Fernandes în minutul 33. Gundogan a readus-o pe City în avantaj la șapte minute după pauză.

Manchester City a câștigat Cupa Angliei pentru a șaptea oară în istoria clubului (1903–04, 1933–34, 1955–56, 1968–69, 2010–11, 2018–19, 2022-2023).

Erling Haaland a postat pe contul de socializare un mesaj clar după meci, făcând referire la trofeul UEFA Champions League.

”Două (n.r. – trofee) câștigate, a mai rămas unul”, a scris Haaland, pe Instagram.

Campioana din Premier League o va înfrunta pe Inter Milano în finala Ligii Campionilor, sâmbăta viitoare. O victorie îi va permite să egaleze tripla reușită de United în sezonul 1998-1999: titlul în Premier League, Cupa Angliei și trofeul Champions League.