Meciuri nebune în Cupa României! Ploaie de goluri pe toate stadioanele

A 2-a zi din etapa secundă a grueplor Cupei României a început spectaculos cu meciuri senzaționale.

Chindia- FC Argeș 1-1

Au marcat: Vorobjovas ’30 / Celestine ’15

În primul duel între echipe de Superligă al zilei, cele două combatante și-au împarțit ocaziile de gol dar și punctele, câte unul pentru fiecare echipă

Chindia: Moldovan – Mihaiu, Boldor, Avram, Dima – Vorobjovas, Ndom – Chamed, Atanase, Cooper – Grubac
Rezerve: Eșanu, Orozco, Jipa, Ioniță, Akhmatov, Zamfir, Petre
Antrenor: Anton Petrea

FC Argeș: Micle – Tofan, Dobrosavlevici, Raymov, Crețu – Meza Colii, Alceus – Jakolis, Donisa, Bertrand – Enzo
Rezerve: Bettini, Șerban, Gașpar, Pîrvu, Florescu, Covaci, Njike, Ișfan, Calcan Antrenor: Marius Croitoru
Antrenor: Marius Croitoru

Arbitru: Bogdan Dumitrache (București) / A1: Adrian Popescu (Craiova) / A2: Dumitru Ionel Valentin (Gherghița – Prahova) / Arbitru VAR: George Găman (Craiova) / Arbitru AVAR: Gheorghe Bogdan (București) / R1: Adrian Cojocaru (Galați)
Stadion: „Ilie Oană”, Ploiești

Gloria Buzău- UTA Arad 1-3

UTA Arad a câștigat lejer meciul de la Buzău după o dublă a lui Keșeru în primele 25 de minute.

Lopez egalase pentru oaspeți în minutul 16.

Jobello a închis tabela din penalty în min 66.

Au marcat: Lopez ’16 / Keșeru ‘1, ’25, Jobello ’66 – pen

Gloria Buzău: Boison – Pîrvulescu, Vîrtej, Marku, Uțiu – Lopez, Honciu, Al. Munteanu, Matiș – Al. Manea, Neicuțescu
Antrenor: Adrian Mihalcea

UTA: Balauru – Dobrescu, Erico, Benga, Hoxhallari – Matei, Batha – Pop, Ubbink, Jobello – Keșeru
Antrenor: Laszlo Balint

Arbitru: Sorin Vadana (Cluj-Napoca) / A1: Suciu George (Câmpia Turzii) / A2: Cosmin Vătămanu (București)
Stadion: Gloria (Buzău)

Minaur Baia Mare- Hermannstadt 2-3

Au marcat: Muacir 88, Simion 90+3/ Babic ’23, ’53, D. Iancu ’51

Cel mai spectaculos duel al zilei a fost cel de la Baia Mare.

Hermannstadt s-a distrat cu echipa antrenată de Miță Iosif, Minaur Baia Mare până în minutul 88, având 3-0.

Ultimele minute ale meciului le-au aparținut băimărenilor care au puncta de 2 ori și au redus din proporția scorului.

Minaur Baia Mare: Costache – Alexe, Lazăr, Simion, Mondragon – Donca, Gneba – Chițaș, Cinde, Muacir, Stanciu
Rezerve: Băilă, Oiță, Neacșu, Potcoavă, Matei, Ciocan, Văsăline, Stănescu, Bakare
Antrenor: Mihai Iosif

Hermannstadt: Muțiu – Medina, Bejan, Issah, Opruț – Sota, Năstăsie – Petrescu, Buhăcianu, Popescu – Babic
Rezerve: Uțiu, Antonache, Hanzu, Răuță, Hora, Baba, Butean, Iancu, Balaure
Antrenor: Marius Măldărășanu

Arbitru: Amorăriței Mihai (Câmpina) / A1: Ghiciulescu Raul (Lugoj) / A2: Șchiopeț Claudiu (Brașov)
Stadion: „Viorel Mateianu” (Baia Mare)