Meci incendiar în Giulești. Rapid – CSU Craiova 2-2

Rapid s-a încurcat în Giulești în etapa 18 din Liga 1. Elevii lui Adrian Mutu au terminat la egalitate, scor 2-2, cu CSU Craiova, după ce au fost conduși cu 2-0.

Rapid este pe locul doi cu 33 de puncte, în timp ce echipa lui Mirel Rădoi este pe 4 cu 31 de puncte.

Oltenii au avut prima ocazie, iar în minutul 5 au marcat. Rivaldinho i-a pasat lui Crețu care l-a învins pe Horațiu Moldovan. După aproximativ 15 minute, elevii lui Mirel Rădoi au marcat al doilea dol prin Bairam. În minutul 24, Rapid a redus din handicap. Albu a marcat cu stângul după ce a primit o pasă de la Cristian Săpunaru.

Marko Dugandzic a restabilit egalitatea în minutul 72.

Rapid – CSU Craiova, echipe de start:

RAPID: Moldovan – Onea, Săpunaru, D. Grigore, F. Ștefan – Kait, Albu, Pănoiu – Sefer, Dugandzic, Ioniță
REZERVE: Drăghia, Belu, Iacob, Ignat, Ciobanu, Luckassen, Vojtus, Marzouk, Despa
ABSENȚI: Costache, Papeau, Emmers, Crepulja, Mățan (accidentați), Morais (suspendat)
ANTRENOR: Adrian Mutu

CSU CRAIOVA: Arlauskis – Papp, Mitrea, Screciu – Vătăjelu, Crețu, Căpățînă, Nistor, Bancu – Rivaldinho, Baiaram
REZERVE: Lazar, Martic, Găman, Mateiu, Cîmpanu, Benga, Danciu, Florescu
ABSENȚI: Koljic, R. Silva (accidentați), Ivan, Vînă, Hanca, Markovic (neincluși în lot)
ANTRENOR: Mirel Rădoi

Stadion: Rapid Giuleşti (Bucureşti)
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi) / A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti), A2: Badea Marius (Râmnicu Vâlcea) / Arbitru VAR: Dima Iulian (Bucureşti), Arbitru AVAR: Orbuleţ Mircea (Bucureşti)