Meci dramatic pe Cluj Arena! Şepcile roşii au jucat aproape o repriză cu un om mai puţin. Rezultat pe muchie de cuţit

Meci dramatic pe Cluj Arena! Şepcile roşii au jucat aproape o repriză cu un om mai puţin. Rezultat pe muchie de cuţit. Cei de la Universitatea Cluj au înviat sub comanda lui Eugen Neagoe.

Universitatea Cluj – Hermannstadt 1-0 şi clujenii obţin o victorie uriaşă în lupta pentru evitarea retrogradării din Superliga.

Meci dramatic pe Cluj Arena!

6.000 de fani au stat cu sufletul la gură alături de propria echipă. Victoria a fost adusă după reuşita lui Briceag din finalul meciului, în minutul 83. Totul s-a întâmplat deşi clujenii jucau cu un om mai puţin pe teren încă din minutul 62, când Horşia a fost eliminat. Intrase pe teren în urmă cu doar două minute şi a văzut cartonaşul roşu direct.

U Cluj a ajuns la 14 puncte în 13 etape, urcând pe locul 12. Hermannstadt bifează a doua înfrângere la rând și rămâne cu 22 de puncte, pe locul 3.

U Cluj – Hermannstadt, echipele de start:
U CLUJ: 12. Iliev -27. Al Chpiciu, 18. Fl. Ilie, 44. Ispas, 5. Briceag – 10. Haită, 52. R. Pires, 16. I. Filip – 2. Vlădoiu, 9. Ad. Bălan, 80. Fulop
REZERVE: 33. Gorcea, 17. Pițian, 8. Remacle, 30. Horșia, 93. Thiam, 94. Bic, 97. Hofman, 98. G. Simion, 20. Purece
ANTRENOR: Eugen Neagoe

HERMANNSTADT: 31. Muțiu – 17. Butean, 5. Bejan, 4. I. Stoica, 98. R. Opruț – 14. S. Mino, 29. Biceanu – 96. Balaure, 7. P. Petrescu, 51. Oroian – 30. D. Paraschiv
REZERVE: 1. Uțiu, 6. Antoche, 11. P. Iancu, 13. A. Răuță, 18. Medina, 28. Buhăcianu, 77. Babici, 93. C. Popescu, 10. Năstăsie
ABSENȚI: Alhassan (suspendat), Issah (incert)
ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca)
Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti) / A1: Gheorghe Bogdan (Bucureşti), A2: Tunyogi Ferencz (Zalău) / Arbitru VAR: Kovacs Istvan (Carei), Arbitru AVAR: Stroe Gabriel Sabin (Piteşti)