Meci cu scandal în Gruia! S-a terminat CFR Cluj – FCSB. Decizii șocante ale lui Sebastian Colțescu

Meci cu scandal în Gruia. S-a terminat CFR Cluj – FCSB, scor 1-1. Sebastian Colțescu a luat o decizie controversată, după ce a anulat un gol marcat de Florinel Coman.

FCSB este pe primul loc în Superliga, cu 38 de puncte, în timp ce clujenii sunt pe 2, cu 33 de puncte.

Tachtsidis a deschis scorul după doar șapte minute. A bătut scurt un corner, apoi a combinat cu Otele, acesta i-a trimis balonul grecului în careu, iar Tachtsidis l-a învins pe Târnovanu. Darius Olaru a restabilit egalitatea în minutul 26, cu o execuție spectaculoasă, din voleu. În ultimele minute ale primei reprize, Darius Olaru s-a accidentat și a fost înlocuit de Mihai Lixandru.

Florinel Coman a marcat un gol fabulos în minutul 52, dar bucuria nu a ținut mult. Reușita a fost anulată, pentru un presupus fault, după ce Sebastian Colțescu a fost chemat din camera VAR să revadă faza. Motivul. Cu 22 de secunde înainte a avut loc un duel între Valentin Crețu și Philip Otele. Totuși între cele două faze, 7 jucători atinseseră mingea.

Coman s-a enervat cumplit și a început să înjure când a văzut decizia arbitrului.

CFR Cluj – FCSB, echipe de start

CFR Cluj: Sava – Kresic, M. Ilie, Morgan – Mogoș, Muhar, Tachtsidis, Camora – Avounou, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich – Cr. Manea, Boben, Cvek, R. Filip, Fia, Krasniqi, C. Deac, Juricic
Antrenor: Andrea Mandorlini

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Al. Băluță, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, Oct. Popescu, Lixandru, Cr. Ganea, D. Rotariu, Radaslavescu, Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

Stadion: Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca – Cluj)
Arbitru: Sebastian Colțescu // Asistenți: Radu Ghinguleac, Daniel Mitruți
Arbitru VAR: George Găman // Asistent VAR: Adrian Popescu