Max Verstappen, surclasat şi în Singapore! Pilotul Red Bull Racing poate pierde titlul. Lando Norris nu i-a dat nicio şansă

Max Verstappen, surclasat şi în Singapore! Pilotul Red Bull Racing poate pierde titlul. Lando Norris nu i-a dat nicio şansă. Pilotul de la McLaren Mercedes a condus cursa de la un capăt la altul şi a câştigat-o lejer.

Max Verstappen trăieşte periculos în acest sezon. Nu mai reuşeşte să câştige curse şi e în pericol de a ratat titlul mondial.

Max Verstappen, surclasat şi în Singapore!

Lando Norris, de la McLaren Mercedes a câştigat, duminică, Singapore Grand Prix. A fost a 18-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1. Pentru britanic este a treia victorie din acest sezon, după cele de la Miami şi din Olanda. Nu le-a dat nicio şansă adversarilor săi şi este şi mai aproape de primul loc.

Duminică, pe locul doi s-a clasat Max Verstappen, de la Red Bull Racing. Poiumul a fost completat de către Oscar Piastri, de McLaren Mercedes. Pe patru a terminat George Russell, de la Mercedes şi pe cinci Charles Leclerc, de la Ferrari.

În clasamentul general, lider este Verstappen, cu 331 de puncte, în timp ce Norris, locul doi, are 279 de puncte. Etapa a 19-a a sezonului de F1, Marele Premiu al SUA, va avea loc la Austin, în data de 20 octombrie.

Verstappen încă mai păstrează şanse la al patrulea titlu de campion mondial. Asta în ciuda faptului că are a patra maşină ca valoare de pe grilă.