Marius Şumudică s-a enervat cumplit! Ieşire nervoasă la finalul meciului. Ce le-a spus jurnaliştilor

Marius Şumudică s-a enervat cumplit! Ieşire nervoasă la finalul meciului. S-a aflat ce le-a spus jurnaliştilor după o nouă înfrângere dureroasă în Turcia. De această dată, Gaziantep a cedat în fața lui Fenerbahce, scor 0-2, într-un meci optimile de finală ale Cupei Turciei.

Marius Șumudică era extrem de nervos la finalul meciului. A spus că a fost mulțumit de echipa sa în startul primei reprize și a comentat penalty-ul ratat de Alexandru Maxim.

Marius Şumudică s-a enervat cumplit!

Apoi, Marius Șumudică a fost pus de jurnaliștii turci să dezvăluie numele transferurilor pregătite, moment în care a avut o reacție categorică. „Am fost foarte buni în prima repriză. Ne-am descurcat foarte bine în primele 20 de minute. Când nu poți transforma penalty-ul în gol, atunci se schimbă situația în cadrul echipei. Am exersat penalty-urile la antrenamentul de ieri. Ce ar trebui să fac dacă se ratează un penalty?

(n.r. întrebat despre numele celor două transferuri pregătite) Crezi ca sunt prost? Nu vă pot spune numele lor până nu finalizăm transferul. Dacă îi spun numele, o altă echipă poate interveni și îi poate întoarce pe jucători”, a spus Șumudică.

Nici în campionat cei de la Gaziantep nu  o duc prea bine. Se luptă pentru evitarea retrogradării din Superlig.